Ekskluzywne tkaniny marki Scabal

Scabal

ScabalWszędzie tam, gdzie pojawia się produkcja masowa ciężko mówić o oryginalności, ekskluzywności czy luksusie. Tak jest chociażby w kwestiach odzieży – wydaje się, że wybór różnego rodzaju marek i projektantów jest ogromny, a często zdarza się, że ciężko jest nam znaleźć coś idealnie pasującego do danej okazji, do naszego stylu, naszej figury czy naszych preferencji.

Wielu klientów nie zadowala masowa produkcja garniturów czy smokingów, gdzie w przypadku interesującego projektu często jakość tkanin pozostawia wiele do życzenia i odwrotnie. Dlatego też okazuje się, że szycie na miarę znowu wraca do łask i staje się sensowną alternatywą dla wymagających klientów, którzy lubią mieć w swojej szafie luksusowe ubrania wykonane z tkanin najlepszej jakości. To daje możliwość stworzenia idealnego garnituru, który będzie pasował na wiele okazji jednocześnie odzwierciedlając najnowsze trendy.

Wykorzystanie odpowiednich tkanin.
To właśnie dzięki wykorzystaniu odpowiednich tkanin można uzyskać odpowiedni wygląd sukienki balowej czy idealnie dopasowanego garnituru. Tkaniny wysokiej jakości od razu można poznać po wyglądzie, są także zupełnie inne w dotyku, charakteryzują się większą wytrzymałością i nie niszczą się tak szybko. Warto więc wybierać szlachetne tkaniny, na przykład te występujące pod marką Scabal. W obrębie tej marki mamy do wyboru ponad 5000 różnych tkanin, które idealnie nadają się na garnitury, eleganckie stroje, płaszcze czy smokingi. Sekretem wyjątkowości tych tkanin są wykorzystywane do ich produkcji surowce wysokiej jakości, takie jak naturalna, czysta wełna, jedwab, vicuna, moher czy kaszmir.

Ważna lekcja stylu.
Jeśli więc zależy nam na tym, aby zawsze wywierać na innych odpowiednie wrażenie, powinniśmy się zdecydować na szycie na miarę odzieży bazującej właśnie na tych tkaninach. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z kolekcji lansowanych przez markę Scabal. Dwa razy do roku Scabal proponuje około 15 propozycji kolekcji ubrań uszytych właśnie z tych szlachetnych tkanin wysokiej jakości. Jeśli więc nie mamy pomysłu co do kroju czy konstrukcji garnituru lub płaszcza, zawsze możemy podążyć za zaprezentowanymi w tych kolekcjach trendami, dzięki którym na pewno będziemy na czasie. To nie tylko olbrzymia wygoda, ale i podpowiedź dla tych z nas, których nie interesuje moda, ale mocno zależy im na tym, aby kształtować swój wizerunek.

A jak to wygląda w praktyce?​ ​ Firma Scabal tworzy tkaniny w Huddersfield w Anglii, gdzie ludzie od ponad 500 lat tworzą luksusowe tkaniny. Centrala firmy znajduje się w Brukseli, a g​arnitury marki Scabal są szyte na terenie Niemiec. W Polsce natomiast tkaniny Scabal ​ trafią do lepszych krawców w niektórych miastach lub bezpośrednio do końcowego odbiorcy przez firmę Spilliaert, która w całym kraju ubiera klientów w garnitury na miarę szyte przez Scabal. Cena danego garnituru w dużej mierze uzależniona jest od tkaniny, z jakiej ma być on wykonany. Im wyższa jakość tkaniny tym automatycznie wyższa cena zamówionego produktu. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 4200 złotych, a najpopularniejszym produktem jest garnitur wykonany z czystej wełny​ klasy „S.100” i „S.130”, choć Scabal oferuje tkaniny o różnych splotach włókień, nawet do klasy „S.250″​. Dużą popularnością cieszą się także garnitury z tkanin mieszanych, gdzie wełna występuje z kaszmirem lub jedwabiem. Na zamówiony garnitur trzeba poczekać zazwyczaj około 3- 4 tygodni. Odrobinę krócej, bo 2- 3 tygodnie czeka się na zamówioną koszulę, której cena wynosi około 475- 500 zł. Z pewnością produkty uszyte na miarę z tych tkanin będą nam mogły służyć przez długi czas.

Artykuł przygotował Spilliaert – ekskluzywny krawiec wykorzystujący materiały od Scabal.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*