Dlaczego warto kupować psu żwacze?

żwacze dla psa

Właściciele psa muszą się przygotować na wiele niespodzianek związanych z zachowaniem swojego pupila, w tym również tych nieprzyjemnych. Jednym z najbardziej konfundujących dla właścicieli psów zachowań występujących u tych zwierząt jest skłonność do jedzenia odchodów innych zwierząt.

Zwalcz niezdrowy nawyk

Oczywiście jest to dla psów niezdrowe, jednak nie jest tak, że robią to dla zabawy lub by zaszokować swoich właścicieli. Oznacza to bowiem, że w ich układzie pokarmowym zabrakło niezbędnych im bakterii ze względu na antybiotyki tudzież zbyt sterylne posiłki. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie żwaczy wołowych, które posiadają również szereg innych zalet i zastosowań, które ten artykuł dokładnie omówi.

W przypadku, gdy obserwujemy u pupila skłonność do zjadania odchodów, należy martwić się nie tyle tym, że pies wybrał sobie obrzydliwy nawyk, a raczej tym, że jest to symptom poważnych komplikacji zdrowotnych. Dysbakterioza skutkuje bowiem bardzo bolesnymi problemami z trawieniem, którym trzeba jak najszybciej zaradzić.

Podstawowym zastosowaniem żwaczy wołowych jest uzupełnienie u psa bakterii, które próbuje uzyskać poprzez zjadanie odchodów. Żwacze wołowe są niezwykle bogate w te składniki, a zarazem stanowią dla psa bardzo atrakcyjną przekąskę. Bogate są nie tylko w bakterie, ale i m.in. w białko i witaminę B, a jednocześnie są niskokaloryczne, dzięki czemu stanowią doskonałe uzupełnienie dla karmy.

Powodem, dla którego żwacze wołowe zawierają tyle bakterii jest fakt, że pochodzą z żołądków zwierzątek roślinożernych, które potrzebują dużej ilości bakterii, by zmaksymalizować użycie błonnika do wygenerowania energii w organizmie.

Inne atuty żwaczy

Jak zostało już wspomniane powyżej, żwacze posiadają również inne atuty oprócz zapobieganiu niedoborom bakterii. Jest to na przykład doskonała propozycja dla właścicieli psów, których pupile mają skłonność do obgryzania mebli – żwacze mogą bowiem służyć jako świetny gryzak, ponownie pomagając zapobiec wkładaniu przez psa do ust nieodpowiednich rzeczy…

Możliwość pełnienia funkcji gryzaka przez żwacze może być również korzystna dla ich zdrowia. Żwacze są bowiem na tyle twarde, że stanowią pewne wyzwanie dla zgryzu psa, jednak nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie – w ten sposób dziąsła psa dostają porządny masaż i pies ma okazję poćwiczyć mięśnie żuchwy. W ten sposób zdecydowanie polepsza się stan jamy ustnej psa!

Fakt, iż żwacze są dla psów najzwyczajniej w świecie smaczne sprawia, że można je wykorzystać w trakcie trenowania psa – stanowią bowiem świetną nagrodę za pożądane zachowania! Przyjemny smakołyk sprawia też, że pies jest zrelaksowany, przez co zaczyna o wiele lepiej czuć się w swoim otoczeniu.

Każdy właściciel psa powinien kupować żwacze

Żwacze wołowe mogą pełnić wiele funkcji, jednocześnie pomagając rozwiązać problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego psa, wzmacniając jego żuchwę i dziąsła i stanowiąc wartościowy smakołyk. Dlatego żwacze wołowe powinny absolutnie znaleźć się w wyposażeniu każdego właściciela psa!

Dziękujemy portalowi żwacze-dla-psa.pl za współpracę merytoryczną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*