Dlaczego kobiety kochają drani?

Dlaczego kobiety kochają drani

Dlaczego kobiety kochają draniTwierdzenie, że kobiety kochają drani, jest z jednej strony prawdziwe, ale jednocześnie brakuje mu znamion prawdy uniwersalnej i niepodważalnej. O ile bowiem niektóre przedstawicielki tak zwanej płci pięknej, ewentualnie słabej, przez całe życie drani kochają i z nimi się zmagają, to jednak wiele z nich odrzuca taki model związku czy też relacji.

Problem mimo wszystko da się zauważyć. A jakie są jego źródła? Tych może być wiele, choć psychologowie oraz terapeuci są zgodni, największym problemem kobiet kochających drani są one same. A konkretnie ich niskie poczucie własnej wartości. Gdy ktoś postrzega siebie jako człowieka gorszego od innych, wówczas podświadomie ulega osobom, na aprobatę których trzeba ciężko pracować.

Ten przysłowiowy drań to swoisty symbol własnej samooceny. Jego postawa, słowa i czyny pokazują niczym w lustrze to, co kobieta myśli o samej sobie. Aby zyskać przychylność drania, trzeba się wysilać wciąż i wciąż. To nic, że nawet niewielki przejaw sympatii z jego strony okupiony jest wieloma staraniami. Kobieta pragnąca takiej toksycznej miłości nie ma mu tego za złe. Co więcej, nieustanne odrzucanie to dla niej potwierdzenie, że musi jeszcze ciężej pracować.

W jej mniemaniu kiedyś zasłuży na nagrodę w postaci dobrego traktowania. I tutaj zdziwienie, ponieważ tak naprawdę ona wcale tego nie pragnie. Wiąże się zatem z mężczyzną, który prawdopodobnie nigdy się nie zmieni. A nawet jeżeli taki cud by się stał, wówczas ten partner stałby się dla niej mało atrakcyjny. Niektórzy przyczyn takiego z pozoru bezsensownego sposobu myślenia i działania upatrują w dzieciństwie kobiety, zwłaszcza w zaburzonych relacjach z surowym bądź niedostępnym ojcem.

Oddając jednak sprawiedliwość wszystkim mężczyznom wychowującym córki, trzeba powiedzieć, że nie tylko oni kształtują ich podejście do przyszłych partnerów. Relacje z matką bądź innymi opiekunami również są ważne. Dzieci kochane i akceptowane nie wyrastają na tak zwane emocjonalne kaleki.

Nie chodzi nawet o popieranie każdego ich pomysłu, bezstresowe wychowanie nie jest najlepszą metodą na kształtowanie jednostki. W dzieciństwie potrzebna jest jednak bezwarunkowa miłość. To ona buduje fundamenty samooceny, która zostaje z człowiekiem już na całe życie. W oparciu o nie kobieta będzie też w przyszłości szukać partnera, męża, ojca swoich dzieci. Jeżeli w związku jedno jest gotowe do każdego poświęcenia, a drugie tylko wydaje polecenia i szafuje odrzuceniem oraz krytycznymi komentarzami, coś jest nie tak.

    Ludzie nie powinni się ranić. A przede wszystkim nie powinni ranić siebie samego. Związek to relacja, która ma dawać oparcie, poczucie bezpieczeństwa, akceptację. Kobiety kochające drani pozornie tego właśnie szukają. Robią to jednak w zły sposób. Zakładają bowiem, że jeżeli uda im się zyskać przychylność i uwagę drania, to tak jakby ich opiekun z dzieciństwa też się nawrócił, zmienił swoją postawę. Przeszłości nie da się naprawić. Można to zrobić jedynie wyciągając wnioski. A przede wszystkim dając sobie samemu prawo do bycia kochanym. To jednak jedno z najcięższych zadań przed jakimi staje człowiek.

Portal Jak-poderwac-dziewczyne.eu wsparł nas merytorycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*