Detale mają znaczenie – na drzwiach również

drzwi pokojowe wewnetrzne

Każdy chce mieszkać ładnie i wygodnie. Poświęcamy wiele czasu, aby dobrać odpowiednie meble i wyposażenie pomieszczeń w naszym domu, często zapominając jednak o dość oczywistej rzeczy, którą są drzwi. Na szczęście bogata oferta producentów pozwala dobrać odpowiednie drzwi do potrzeb mieszkańców domu– zarówno jeśli chodzi drzwi wejściowe, jak i wewnątrzlokalowe.

Drzwi pokojowe ze szkłem czy bez?

Drzwi wewnątrzlokalowe można podzielić na przeszklone i pełne. Kiedy zdecydować się na przeszklone? Przede wszystkim w sytuacji, gdy pomieszczenie jest niedoświetlone. Warto dodać, że drzwi pełne są wizualnie „cięższe”, a przeszklone sprawiają wrażenie lekkich – trzeba mieć to na uwadze przy dobieraniu ich do danego pomieszczenia. Pierwsze pasują do pomieszczeń o większych wymiarach, drugie idealnie sprawdzą się w mniejszych. Ponadto drzwi przeszklone pozwalają podkreślić elegancję danego pomieszczenia – zwłaszcza w przypadku miejsca pełniącego funkcję reprezentacyjną, jak np. salon. Drzwi pełne polecane są tam, gdzie zachodzi potrzeba zachowania prywatności jak np. łazienka czy sypialnia. W biurach drzwi pełne sprawdzą się w przypadku gabinetów i sal konferencyjnych.

Kolor – istotny parametr drzwi

Pierwszy istotny parametr to kolor drzwi. Wiele osób dokonuje wyboru, kierując się kolorem podłogi i okien. Owszem, jest to słuszne, jednak równie dobrze sprawdzi się barwa nawiązująca do koloru ścian, np. białe drzwi przy białych ścianach to znak rozpoznawczy dla stylu skandynawskiego. Kolor drzwi jest bardzo istotny, ponieważ niewłaściwie dobrany może zepsuć finalny efekt wystroju wnętrza. Istnieje generalna zasada, że w przypadku mniejszych pokoi sprawdzają się kolory jasne, które optycznie zwiększają metraż. Zaliczają się do nich także jaśniejsze odcienie drewna. W przypadku dużych pomieszczeń możemy pozwolić sobie na wybór ciemniejszych barw. Od pewnego czasu w punktach sprzedaży czy Internecie znaleźć można także drzwi pokojowe z nadrukami oraz drzwi z ciekawymi wzorami frezowanymi. Dają one niesamowite, niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne, ponieważ część producentów realizuje projekty wzorów swoich Klientów. Personalizacja to gorący trend na najbliższe lata.

Na tym nie koniec

Skoro wybraliśmy już kolor drzwi i zdecydowaliśmy, czy będą przeszkolone, warto pomyśleć o takich elementach, jak okucia i klamka. One również powinny być dopasowane do stylu drzwi i całego pomieszczenia. Miłośnicy klasycznej aranżacji wnętrz powinni zdecydować się na ozdobne detale, natomiast zwolennicy aranżacji nowoczesnych – postawić na proste dodatki. Warto dodać, że da się ozdobić również zawiasy, a służą do tego specjalne nakładki. Dzięki temu niedużym kosztem można sprawić, że drzwi będą posiadać dodatkową dekorację.

Wybierając drzwi, trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół. Dzięki temu będzie możliwe perfekcyjne dobranie ich do każdego pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*