Depilacja czy epilacja?

depilacja

depilacjaZbędne owłosienie na Twoim ciele zaczęło Cię już męczyć? Wiele kobiet, ale także i mężczyzn ma ten problem. Pierwszym krokiem do walki z nim powinno być sprawdzenie poziomu hormonów. Rozregulowana gospodarka hormonalna sprawia, że nie tylko pojawia się zmęczenie, ospałość, w organizmie zbiera się woda, ale także powoduje, że włosy rosną tam, gdzie ich nie chcesz. Czasami można to rozwiązać odpowiednim leczeniem, ale nie zawsze. Wtedy jedynym rozwiązaniem zostaje skorzystać z możliwości ich usunięcia.

Czym jest epilacja?

Każdy zna pojęcie depilacji, ale epilacja? To nie błąd w pisowni, a znaczna różnica w procesie usuwania owłosienia. Co wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Czy zależy Ci na trwałym usunięciu włosków? Jeśli tak to pewnie myślisz o depilacji laserowej? Ta znacząco różni się od epilacji laserowej.

Depilacja to proces, który możemy uzyskać w domu – efekt jest widoczny, ale znacznie słabszy od tego, który można uzyskać w salonie. Włoski po jakimś czasie odrosną – będą słabsze i cieńsze, ale na pewno się pojawią. W związku z tym depilacją jest: golenie za pomocą maszynki, używanie wosku, depilacja chemiczna za pomocą specjalnych kremów, które rozpuszczają włoski, depilator. Podsumowując: to czasowe pozbawienie skóry owłosienia, podczas którego cebulki włosa zostają w skórze.

Epilacja usuwa owłosienie na stałe, jest to profesjonalny zabieg, który można uzyskać jedynie w niektórych salonach kosmetycznych. Od depilacji różni się tym, że włos jest usuwany wraz z korzeniami. Niestety trwa ona dość długo, gdyż każdy włosek jest usuwany osobno – chociaż najnowsze lasery działają coraz szybciej. Aby osiągnąć dobre efekty, trzeba kilkukrotnie odwiedzić gabinet kosmetyczny. Co prawda, włoski w końcu odrosną, ale stanie się to dopiero po kilku latach, będą o wiele słabsze i żeby je ponownie usunąć potrzeba mniej zabiegów.

Jak się przygotować?

Zanim rozpoczniesz zabiegi, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem. Oprócz informacji na temat typu skóry i jakości włosów, dzięki którym można właściwie dobrać parametry lasera (chociaż te nowoczesne robią to same), przeprowadza się wywiad, dzięki któremu wiadomo czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu. Jeśli jesteś w ciąży, chorujesz na bielactwo, łuszczycę, cukrzycę czy padaczkę, a nawet masz na skórze świeżą, wakacyjną opaleniznę, nie możesz poddać się zabiegowi. Dlatego przed zabiegiem, nie można się opalać, stosować leków światło-uczulających, kremów z retinolem ani się depilować. Dopiero przed samym zabiegiem należy ogolić miejsce, w którym będą usuwane włosy.

Po zabiegu trzeba pamiętać o tym, że może pojawić się obrzęk lub zaczerwienienie obszaru, który był depilowany. Zwykle te efekty uboczne znikają po kilku godzinach, ale mogą utrzymywać się nawet do 4. dni. W tym czasie należy bardzo dbać o skórę. Przede wszystkim nie stosować mydła ani żadnych innych kosmetyków, które mogłyby ją podrażnić. Za to nie zaszkodzi korzystać z zasypek dla dzieci i kremów nawilżających. Depilowanego obszaru nie można opalać przez dwa tygodnie od zabiegu, a sam zabieg trzeba powtórzyć od dwóch do czterech razy, aby osiągnąć właściwy efekt.

Pozbycie się niechcianych włosków na długi okres jest dużym ułatwieniem dla osób, które mają z nimi problem. Jednak zanim zdecydujesz się, na trwałe usunięcie sprawdź, czy nie są objawem poważnych problemów ze zdrowiem.

Artykuł został przygotowany przez firmę vectusepilacja.pl – Gabinet kosmetyczny, oferujący również zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

1 Komentarz

  1. Ja wybrałam depilację w domu metodą IPL, kupiłam sobie urządzenie Panasonic i bardzo mi się podoba ta metoda depilacji. Starcza na długo i nic nie boli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*