Chirurgiczne powiększanie piersi – zalety.

chirurgiczne powiększanie piersi

chirurgiczne powiększanie piersiChirurgiczne powiększanie piersi – Czy warto poddać się zabiegowi? Choć pierwsze próby operacyjnego powiększenia biustu pojawiły się już w roku 1895, to tak naprawdę za profesjonalny zabieg można uznać dopiero ten z roku 1963 przeprowadzony z użyciem wkładek silikonowych. Od tego czasu popularność tej metody nieustannie rośnie – nic dziwnego, zabieg przynosi błyskawiczne efekty. Czy jednak na pewno jest to jedyne słuszne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie?

Chirurgiczne powiększanie piersi.

Czy każda kobieta może chirurgicznie powiększyć piersi?

Przede wszystkim podstawowym warunkiem jest osiągnięcie dojrzałości płciowej. Piersi będące wciąż w fazie wzrostu w żadnym razie nie mogą być poddawane operacji plastycznej.

Należy pamiętać, że jest to tak naprawdę nie zabieg, a przeprowadzana pod narkozą operacja. Konieczna jest specjalistyczna konsultacja i szereg badań potwierdzających, iż stan zdrowia kobiety pozwala na jej bezpieczne przeprowadzenie.

W jakich przypadkach chirurgiczne powiększanie piersi to jedyne słuszne rozwiązanie?

W przypadku niektórych kobiet upragniony krągły biust mogą zapewnić jedynie implanty poprzez chirurgiczne powiększanie piersi, są to jednak ekstremalne przypadki kobiet które:

  • w skutek zaburzeń w organizmie mają praktycznie w ogóle nierozwinięte gruczoły.
  • przeszły zabieg mastektomii.
  • na skutek ciąży i karmienia piersią znacząco utraciły jędrność skóry i tkankę gruczołową piersi.

W jakich przypadkach należy poważnie przemyśleć decyzję o zabiegu?

Nie warto ślepo podążać za modą, zwłaszcza jeśli łączy się z tym ryzyko komplikacji zdrowotnych. Bezmyślne dążenie do upatrzonego ideału i kierowanie się często bezpodstawnymi kompleksami to nie najlepsze powody dla poddawania się tak inwazyjnej operacji – zwłaszcza, że piersi można powiększyć innymi, zupełnie bezpiecznymi sposobami. Pośpiech jest również złym doradcą. Daj sobie czas, naucz się cierpliwości i przekonaj się czy faktycznie inne metody nie okażą się w twoim przypadku wystarczająco satysfakcjonujące.

Możliwe powikłania.

Raz jeszcze podkreślę –chirurgiczne powiększanie piersi jest to OPERACJA, choć często potocznie nazywa się ją „zabiegiem powiększenia piersi”. Każda ingerencja chirurgiczna niesie ze sobą ryzyko powikłań, w tym przypadku są to: infekcje, zakażenia, krwiaki, przerost i przykurcz tkanki łącznotkankowej, w efekcie której piersi ulegają deformacji. Należy mieć pełną świadomość ewentualnych konsekwencji i przede wszystkim jeśli już podejmujemy decyzję o chirurgicznym powiększeniu biustu – nigdy, przenigdy nie kierować się czynnikami ekonomicznymi. Na własnym zdrowiu nie należy oszczędzać. Zawsze dokładnie sprawdzaj referencje kliniki oraz chirurga plastycznego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*