BMS jako sposób na zwiększenie sprawności fizycznej.

biostymulacja

biostymulacjaSprawność fizyczna jest ważna dla każdego z nas. Jednak dla sportowców ciało to coś więcej niż tylko „powłoka cielesna” – to narzędzie pracy, realizacji kolejnych celów, środek potrzebny do osiągnięcia osobistych celów. Dlatego też o owe ciało muszą dbać we wzmożony sposób, przy pomocy odpowiedniej diety, dobrze rozplanowanego planu treningowego, właściwej suplementacji. Niestety – czas nie jest sprzymierzeńcem żadnego człowieka, który pragnie zachować jak najlepszą formę. W dobie dynamicznego rozwoju wszelkich form sportowych aktywizacji warto zwrócić uwagę na zabiegi biomechanicznej stymulacji mięśni. Dlaczego? Ponieważ pozwalają one uzyskać zadowalające rezultaty w krótkim czasie, usprawniając układ mięśniowo-ruchowy i optymalizując wydolność organizmu. Rzecz jasna – to tylko ułamek korzyści, jaki płynie z zastosowania terapii BMS.

BMS czyli dla każdego coś usprawniającego.

Dla sportowców i osób, które uwielbiają spędzać czas aktywnie z pewnością terapia przy wykorzystaniu BMS będzie swoistym wybawieniem – szczególnie, jeśli ostatnimi czasy odnotowały one pewien spadek formy, wynikający z wieku bądź z przeciążenia organizmu nadmiarem treningów.

Przy pomocy BMS można uzyskać wyśmienite rezultaty – jak przy regularnym, długotrwałym ćwiczeniu – w ciągu zaledwie kilku minut. Dzieje się tak, ponieważ biomechaniczna stymulacja maksymalnie angażuje pożądane partie mięśni, wpływając na ich wydolność. Żadna gimnastyka czy trening w tak krótkim czasie nie są w stanie umożliwić uzyskania tak spektakularnych efektów. Jednocześnie warto podkreślić, że zabieg z wykorzystaniem BMS jest całkowicie bezpieczny (o ile oczywiście nie występują takie przeciwwskazania jak niedawne złamanie, udar, choroba nowotworowa czy posiadanie metalowych implantów). Podczas zabiegu dochodzi do wibracji włókien w konkretnym, rozciągniętym mięśniu – co znacznie poprawia ogólną wydolność układu ruchowego. Rzecz jasna owe drgania zawsze są dobierane tak, by korespondowały z konkretnymi potrzebami pacjenta. To zdecydowana zaleta, zarówno zabiegów fizykoterapeutycznych, jak i całej medycyny rehabilitacyjnej – nastawienie na indywidualne przypadki jest priorytetem.

BMS umożliwia osobom intensywnie trenującym odbycie błyskawicznej rozgrzewki. Prócz tego znacząco wzrasta wytrzymałość mięśniowa oraz ogólna wydolność organizmu. Przy takim „wspomaganiu” dużo łatwiej jest kształtować sylwetkę oraz budować masę mięśniową, zwłaszcza, że wraz z jej wzrostem maleje jednocześnie zawartość tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała. A wszystko to odbywa się w czasie dużo szybszym niż klasyczny trening.

Jak oddziałuje na ciało sportowca biostymulacja?

Zabieg ten jest inaczej nazywany drżeniem aktywizującym – co doskonale opisuje jego działanie na rozciągnięte mięśnie. Podczas procedury dochodzi bowiem do wibracji włókien mięśni gładkich. W wyniku tej procedury mięśnie mogą rozgrzewać się szybciej, wzrasta bowiem wrażliwość ich zakończeń nerwowych. Nawet dotąd nieaktywne struktury mięśniowe ulegają pobudzeniu ,i co istotne, układ nerwowy „zapamiętuje” takie właściwości.

Biomechaniczną stymulację można zatem stosować zarówno w rozwijaniu muskulatury, ale i zwiększaniu wydolności mięśniowej oraz wzmacnianiu mocy mięśni. Nawet jeżeli z jakichś względów niemożliwe jest uprawianie sportu (na przykład w formie rekreacyjnej), to BMS jest w stanie pomóc i takim osobom. Co interesujące, widoczne efekty można uzyskać już po kilku tygodniach regularnych zabiegów (choć warto pamiętać, że najlepsze rezultaty będą wynikały z połączenia terapii z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym).

Więcej na: http://www.terapiabms.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*