Biżuteria autorska – czym jest, gdzie ją kupić i dlaczego jest lepsza od rzeczy z sieciówek

biżuteria autorska

Trudno wyobrazić sobie kobietę, która w ogóle nie posiada biżuterii. Nie każdy nosi ją na co dzień, ale zwykle wszystkie mamy choćby pierścionek, choćby wisiorek czy kolczyki. Również mężczyźni coraz częściej sięgają po biżuterię. Czasami pełni ona funkcję ozdobną, czasami talizmanu. Czasami staje się symbolem czegoś, kiedy indziej pamiątką.

Niezależnie od tego, po jaki rodzaj biżuterii i w jakim celu sięgamy, zwykle dbamy o to, by była on oryginalna, pasowała do naszego stylu i charakteru. Najlepiej też, żeby niezbyt często powtarzała się na szyjach, rękach czy uszach innych osób. Te wszystkie warunki może spełniać biżuteria autorska. O ile piękne wisiorki, łańcuszki, bransoletki i pierścienie z sieciowych sklepów jubilerskich i biżuteryjnych bywają naprawdę urocze, to jednak sięgając po nie, mamy pewność że wiele innych osób nosi dokładnie to samo co my. W przypadku biżuterii autorskiej, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Biżuteria autorska – oryginalność w dobrej cenie

Osoby, które tworzą biżuterię hand made, niezależnie od tego, czy używają w tym celu wyłącznie własnych rąk, czy maszyn i narzędzi, wkładają w jej stworzenie znacznie więcej serca. Zwłaszcza kiedy jest to biżuteria na zamówienia, produkowana w seriach albo w pojedynczych egzemplarzach. Ogromna różnorodność kształtów, kolorów i materiałów, sprawia, że trudno jest znaleźć coś podobnego w sklepach. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę na odtworzenie znanego wzoru, twórcy takiej biżuterii często mogą spełnić tą prośbę bez większego problemu. Głównym jednak powodem, dla którego coraz więcej klientów decyduje się na biżuterię autorską, jest właśnie jej oryginalność. Jeśli ktoś chce się wyróżnić wyglądem, zaprezentować z czymś, czego inni na pewno jeszcze nie mają, powinien zwrócić na nią swoją uwagę. Nawet jeśli brakuje pomysłu na wzór swojej biżuterii, autor jest w stanie zaprojektować coś specjalnie dla nas, a jeśli nie – skorzystać z dziesiątek gotowych wzorów, które ma w swoim portfolio.

Gdzie znaleźć biżuterię autorską?

biżuteria autorska

Biżuteria autorska to domena znanych projektantów, ale i skromnych twórców hand made, którzy nie zdobyli (jeszcze) wielkiej sławy. Tych pierwszych można znaleźć wpisując słowa dotyczące tego typu biżuterii w wyszukiwarkach internetowych – zwykle pojawiają się już na pierwszej stronie. Pozostali mają swoje strony internetowe, sprzedają swoje wyroby przez aukcje na polskich i zagranicznych portalach aukcyjnych, albo w grupach na serwisach społecznościowych. Warto zajrzeć także na portale promujące polskie rękodzieło albo biżuterię z konkretnego regionu. Jej ceny są bardzo różne, zależy to między innymi od popularności danego projektanta, czy użytych materiałów, jednak często zdarza się tak, że biżuteria ta jest tańsza niż sztuczna biżuteria kupowana w znanych sklepach. Jej zaletą,nawet jeśli nie jest wykonana z materiałów szlachetnych, jest trwałość i wysoka jakość, zarówno materiałów, jak i zastosowanych połączeń. Biorąc to wszystko pod uwagę, biżuteria autorska z pewnością jest warta zainteresowania.

Artykuł został przygotowany przez sklep youloveitstore.com zajmujący się sprzedażą personalizowanych rzeczy: koszulek, kubków, biżuterią autorską.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*