Balik karnawałowy – za kogo warto przebrać swoje dziecko w tym roku?

Balik karnawałowy

Niedawno zaczął się okres karnawałowy, a więc w wielu szkołach na przestrzeni kolejnych tygodni zostaną również zorganizowane baliki dla najmłodszych. Uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej, a także przedszkolaki będą mieli okazję przez chwilę wcielić się w kogoś innego i spędzić przyjemnie czas ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Oczywiście kostium na tę okazję można uszyć samodzielnie, jednak nie każdy posiada odpowiednie zdolności manualne. W takich wypadkach pozostaje zazwyczaj udanie się do sklepu oferującego tego typu asortyment lub też zamówienie odpowiedniego zestawu przez Internet. Pytanie brzmi jednak, którą z wielu opcji wybrać, aby zagwarantować sobie satysfakcję dziecka oraz nie powielić jednocześnie pomysłu wielu rodziców? Jakie przebrania warte są zatem uwagi w tym roku?

Pierwszy krok – konsultacja z dzieckiem

Jednym z ważniejszych elementów wyboru stroju na balik karnawałowy jest… rozmowa ze swoim dzieckiem. Być może nie ma ono również pomysłu na swoje przebranie, ale nawet jeśli, może dać nam kilka ważnych wskazówek, czego oczekuje po naszym zakupie. Maluch będzie również zapewne wiedział, za kogo przebierają się jego koledzy i koleżanki, zatem istnieje większa szansa, że nie powielimy swoim pomysłem koncepcji innego rodzica. Czasem zdarza się, że balik jest tematyczny, a więc dzięki konsultacjom z własną pociechą unikniemy także przypadkowej wpadki i traumy dla malucha, który będzie niedopasowany do innych – dla dzieci w tym wieku jest to bardzo ważne; na indywidualność przyjdzie jeszcze czas. Poza tym podczas takiej rozmowy pomocne mogą się okazać takie pytania, jak: Z jakiej bajki dziecko chce być postacią? O ulubioną postać z filmu? Jakie dodatki do kostiumu by ucieszyły dane dziecko?

Krok drugi – poszukiwania

Wiele stacjonarnych sklepów z zabawkami oferuje w tym okresie w swoim asortymencie przebrania karnawałowe dla dzieci. Zazwyczaj jednak korzystając z tego typu wyjścia, rodzic ma ograniczony wybór, gdyż wiele ofert jest tu powtarzalnych. By nie tracić czasu, warto zatem zwrócić się o pomoc do wszystko wiedzącego medium, czyli do Internetu. W wielu sklepach zajmujących się wirtualną sprzedażą znajdziemy nawet kilka wersji jednego pomysłu – np. kostiumu pirata lub księżniczki. Poza tym cennik jest tu często znacznie bardziej przyjazny, a całą transakcję możemy załatwić właściwie nie wychodząc z domu. To wielka oszczędność czasu dla zabieganych mam i ojców, ale też świetna możliwość skonsultowania się ze swoim dzieckiem pokazując mu kilka swoich wyborów na ekranie komputera lub tabletu – wspólne poszukiwania mogą was zbliżyć i wzmocnić więź uczuciową, jaka pomiędzy wami jest.

W tym roku warto wcielić się w…

Jak już wspomnieliśmy, opcji kostiumowych dla dzieci jest na rynku całe mnóstwo. Analizując jednak ofertę kilku sklepów z bogatszym asortymentem, można wysnuć wniosek, że w tym roku szczególną popularnością mają szansę cieszyć się:
– klasyczne stroje królów, księżniczek, piratów, rycerzy,
– przebrania policjantów i strażaków,
– zestawy zamieniające dziecko w jedną z bajkowych postaci, np. Czerwonego Kapturka,
– stroje superbohaterów (z Batmanem i Spider-manem na czele),
– kostiumy postaci z animacji „Kraina Lodu” oraz z „Gwiezdnych Wojen”,
– postacie stylizowane na różne zwierzęta (np. lisa),
– stroje postaci jasełkowych.

Pomysły i inspiracje propozycji strojów dla dzieci stworzyliśmy wspólnie z zespołem Mampo.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*