Animator dla dzieci może przydać się również na weselach

Animator dla dzieci

Często zdarza się, że podczas organizacji wesela pojawia się dylemat dotyczący zapraszania dzieci. Nie wszyscy decydują się na uwzględnienie najmłodszych, bowiem opieka nad nimi bywa kwestią dość problematyczną. W ostatnim czasie pojawił się jednak zawód, dzięki któremu możliwe jest pogodzenie dobrej zabawy na weselu z komfortem związanym z pozostawieniem dzieci w odpowiednich rękach. Dzięki temu, animatorzy dla dzieci są naprawdę bardzo cenieni.

Animator to osoba odpowiedzialna za zorganizowanie gier i zabaw dzieciom, których rodzice właśnie bawią się na weselu. Taka osoba może być zatrudniona bezpośrednio przez hotel, pensjonat czy dom weselny, ale wcale nie musi – dobrym rozwiązaniem jest również posiadanie własnej działalności i współpraca zarówno z firmami organizującymi wesela, jak i prywatnymi klientami.

Najważniejsze cechy dobrego animatora

Osoba, która ma zawodowo zajmować się dziećmi, powinna być osobą kreatywną, cierpliwą oraz spontaniczną. Należy zdawać sobie sprawę, że istnieje dużo szkoleń oraz kursów, które kompleksowo uzupełniają wiedzę potencjalnego animatora i przygotowują go do wykonywanego zawodu. Możliwe jest odnalezienie zarówno kursów jednodniowych, jak i dłuższych.

Niezwykle istotny jest dobry kontakt z dziećmi, bowiem najmłodsi bardzo często bywają kapryśni, przez co indywidualne podejście do każdego z nich bywa kluczowe w zawodzie animatora. Umiejętność zorganizowania dzieciom czasu wolnego nie należy do najprostszych, jednak wspomniane wcześniej kursy to szansa na zyskanie kompleksowej wiedzy w zakresie animacji.

Animator, czyli także doradca

Wysokiej klasy animator posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, dzięki którym jest w stanie pomóc organizatorom wesela w optymalizacji działań. Szczególnie cenieni są tacy animatorzy, którzy potrafią podpowiedzieć parze młodej, jak najlepiej zadbać o dobro zaproszonych na wesele dzieci.

Na samym początku działalności, może się ona opierać na pracy jednej osoby, czyli właściciela firmy. Jeśli będzie ona dobrze prosperować, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatrudnić kolejnych pracowników i zadbać o obsługę większej liczby wesel. Warto zdawać sobie sprawę, że praca animatora może, choć nie musi, być nieco sezonowa. Najlepszym okresem dla animatora bez wątpienia jest lato, czyli miesiące, w których ludzie zazwyczaj decydują się na wesela.

Nie tylko wesela, czyli gdzie jeszcze może pracować animator

Warto mieć świadomość, że wesela nie są jedynym rodzajem imprezy, na której animator może okazać się niezbędny. Do podobnych eventów należą choćby wszelkiego rodzaju wycieczki, wydarzenia kulturalne, urodziny najmłodszych czy akcje organizowane przez podmioty handlowe. Poszerzenie oferty może sprawić, że animator będzie osobą zatrudnianą i proszoną o pomoc przez cały rok.

Koszta rozpoczęcia podobnej działalności są stosunkowo niewielkie – najistotniejszymi wydatkami może okazać się wykupienie odpowiedniej domeny, działania o charakterze marketingowym, materace (mogą być ważne, jeśli zakładamy całonocną opiekę nad najmłodszymi), krzesełka czy stoliki dla dzieci, sprzęt multimedialny czy akcesoria do zabawy. Należy pamiętać, że w przypadku większości własnych biznesów ogromne znaczenie ma lokal – animator nie musi się tym przejmować.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Nowy-Biznes.com .

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*