ABC suplementów na wypadające włosy

wypadające włosy

wypadające włosyWłosy, aby zdrowo rosły i przede wszystkim nadmiernie nie wypadały, potrzebują właściwej, dostosowanej do ich potrzeb pielęgnacji oraz właściwego odżywienia.

Jest przynajmniej kilka powodów, które sprawiają, że włosy wypadają. Należą do nich przede wszystkim znaczna utrata wagi ciała, poród, stres, choroba, zabiegi operacyjne a także zmiany hormonalne. Zupełnie naturalnym procesem jest wypadanie do 100 włosów dziennie. Jeśli wypada ich znacznie więcej, to sygnał, że włosy potrzebują dodatkowego wsparcia.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów wspomagających zdrowe i piękne włosy. W dzisiejszym pędzącym świecie trudno jest bowiem stosować dietę, która pozwoli organizmowi na czerpanie z niej wszystkich niezbędnych dla utrzymania właściwych proporcji składników, wpływających na zdrowe i piękne włosy. Zresztą część z nich, np. krzem, trudno pozyskać nawet z najlepiej zbilansowanej diety.

Jakich składników szukać w suplementach na wypadające włosy?

Przede wszystkim krzemu, bo to on jest głównym budulcem włosa. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ten zawarty w pędach bambusa. Ma on niemal pięć razy więcej krzemu niż popularny skrzyp. Krzem zawarty w bambusie wpływa na wytrzymałość oraz grubość włosów. Przyczynia się także do utrzymania zdrowego wyglądu włosów. Wspiera włos od cebulki aż po same końce zapewniając jej zdrowy i lśniący wygląd.

Dobry preparat wzmacniający włosy powinien także zawierać biotynę, cynk, witaminę B12 oraz foliany. Składniki te sprzyjają syntezie białek włosa i biorą czynny udział w procesie podziału komórek.

Nie bez znaczenia dla kondycji włosów jest także miedź, która odpowiada za utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosa. Przed szkodliwymi wolnymi rodnikami oraz stresem oksydacyjnym powstającym podczas np. farbowania, suszenia bądź ekspozycji włosów na słońce, włosy chronią cynk, miedź oraz mangan.

Żelazo natomiast bierze udział w procesach podziałów komórkowych i dzięki niemu wyrastają wciąż nowe włosy.

Bogactwo wszystkich powyższych składników znajduje się w preparacie VITAPIL, który według kobiet go stosujących sprawił, że włosy przestały wypadać, znacznie się wzmocniły, zwiększyła się ich grubość oraz zdecydowanie szybciej rosną.

Wypadanie włosów po porodzie

Zazwyczaj w około dwa miesiące po porodzie rozpoczyna się proces wypadania włosów u młodych mam. W ciąży, z uwagi na zachodzące w organizmie zmiany hormonalne panie zazwyczaj cieszą się bujną fryzurą. Niestety po porodzie, gdy następuje w organizmie hormonalna rewolucja włosy zaczynają wypadać. Jeśli po kilku miesiącach stan ten nie ustępuje wówczas konieczna będzie pomoc specjalisty. VITAPIL MAMA został opracowany przez ekspertów właśnie z myślą o kobietach po porodzie oraz w okresie karmienia piersią. Wzbogacony krzemionką z bambusa jest zalecany w celu uzupełnienia diety w substancje odżywcze, mające ogromny wpływ na włosy. Składniki preparatu działają zarówno na łodygę włosa, jaki i na cebulkę oraz gruczoły łojowe. Zawarte w preparacie selen cynk oraz biotyna sprawiają, że włosy staja się mocne, elastyczne i bardziej lśniące, a miedź wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Krzem z pędów bambusa odbudowuje strukturę włosów czyniąc je mocnymi i odpornymi na czynniki mechaniczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*