6 skutecznych sposobów na podkręcenie metabolizmu.

podkręcenie metabolizmu

01. Regularne odżywiane. To absolutnie podstawowy i niezawodny sposób na podkręcenie metabolizmu, który spowolnił przez stosowanie złych nawyków żywieniowych. Jedz zdrowo i często, pamiętaj, że głód jest uczuciem patologicznym, więc nie czekaj aż się pojawi. Przy jedzeniu co dwie godziny istnieje jednak spore ryzyko przekroczenia limitu kalorycznego, dlatego należy minimum dzień wcześniej planować wszystkie posiłki, z wyliczeniem kalorii oraz wartości odżywczych. Pamiętaj, że jeśli opuszczasz posiłki lub jesz zbyt mało, organizm broni się przed spadkiem energii magazynując tłuszcz i spowalniając procesy metaboliczne. 

02. Suplementacja. Dobry suplement diety oparty na błonniku i minerałach może okazać się nieoceniony i skutecznie wpływać na podkręcenie metabolizmu. Błonnik przyśpiesza pracę jelit i zwiększa ilość soków trawiennych. Niesamowicie pomocne są również minerały: chrom, magnez, wapń – przyjmowane jednocześnie z pewnością przyśpieszą nasz metabolizm.

03. Aktywność fizyczna. Trening, o ile jest wykonywany regularnie przyśpiesza i pozytywnie wpływa na podkręcenie metabolizmu oraz przemianę materii. Dzieję się tak jednak tylko, jeśli ćwiczymy siłowo. Trening aerobowy spala tłuszcz jedynie, gdy jesteśmy w ruchu, siłowy natomiast w trakcie ćwiczeń i kilka godzin po ich zakończeniu.

04. Dużo przypraw. Zioła takie jak majeranek, bazylia i oregano oraz przyprawy korzenne np. imbir, cynamon, curry, pieprz, papryka, kolendra pobudzają żołądek do wydzielania kwasów, co znacznie przyśpiesza procesy trawienne które również odgrywają ważna rolę i wpływ na podkręcenie metabolizmu. Podobne działanie ma czosnek, dlatego nie żałuj go sobie w codziennym menu. Sól jednak ogranicz do minimum, jest nam niezbędna do przeżycia, jednak jej wystarczająca ilość znajduje się już w pożywieniu. Nadmiar soli utrudnia pracę metabolizmu i sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, która natychmiastowo zwiększa masę naszego ciała.

05. Pij wodę. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujemy 2 litry płynów dzienne (można wliczyć herbatki ziołowe, zupy, świeże soki). Jeśli jednak będziemy ją przyjmować w czystej postaci, schłodzoną do 4 – 7 stopni nasz metabolizm gwałtownie przyśpieszy i w rezultacie osiągniemy założony cel jakim jest podkręcenie metabolizmu. Dzieje się tak, ponieważ organizm zacznie zużywać więcej energii na potrzebę ogrzania dostarczonej mu wody. Jest to efekt krótkotrwały, ale gdy będziemy to robić kilkanaście razy dziennie, na pewno zauważymy pozytywny wpływ.

06. Zachowaj spokój. Szybki podkręcony metabolizm to element zdrowego organizmu. Staraj się wysypiać i naucz się relaksować bez względu na okoliczność zewnętrzne. W stresie nasze nadnercza wydzielają więcej kortyzolu, a ten z kolei spowalnia metabolizm tłuszczów.

Poznaj złoty środek na podkręcenie metabolizmu:

pl.728x90v4_547c5e4dc5047

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*